Suve jooksul saab JLPs praktikavõimaluse 10 noort erialainimest

Tänavu suvel  on kommunikatsioonibüroo JLPs taas mitmeid noori inimesi praktilist kommunikatsiooninõustamistöö kogemust saamas. Praktikandid valiti välja konkursiga ja kõik nad praktiseerivad JLP-s kuus nädalat. Terve suve jooksul on büroos praktikal kümme tudengit, kes õpivad kas Tartu Ülikoolis või Tallinna Ülikoolis.

JLP tegevjuhi Karita Salli sõnul on büroo hea tava praktikantidele õpingutejärgseks tööeluks valmistumiseks vajalikke oskusi juba kaheksa-aastane ja oluline osa JLP kultuurist: „Suvine praktika meie juures annab võimaluse meie erialal haridust saavatele üliõpilastele tutvustada kommunikatsioonimaailma. Samas leiame praktikasuvelt alati endale tulevasi kolleege,“ selgitas Karita praktikantide kaasamist JLP-sse.

Tartu Ülikooli kirjanduse ja kultuuriteaduste magistriõppe lõpetanud Erika Renel ütles, et praktikale ajendas teda tulema vajadus saada nii lisateadmisi kui oskusi meediasuhete vallas läbilöömiseks. „Praktikal olles mõistsin õige pea: täiuslikuks saab vaid igal sammul õppides ja oma teadmisi reaalsete projektidega kohandades. Samuti soovin käesoleva praktika käigus leida endas asjalikkuse ning oma koha meediamaastikul,“ lisas Erika.

Teised kaks praktikanti maikuus alustanud suvist kolleegi on suhtekorralduse õpilased Tallinna Ülikoolist. Teise kursuse tudeng Inge-Riin Õun soovib praktika kaudu näha, millega tegeleb üks kommunikatsioonibüroo igapäevaselt ja saada ettevalmistus tulevikutööks. „Ma tahan omandada uusi teadmisi ning arendada end kommunikatsioonivaldkonnas kogemusi kogudes. Lisaks siin büroos on mul võimalus päris elus ülikoolist saadud teadmisi kasutada,“ selgitas Inge-Riin oma ootusi.

Juunikuus ülikooli lõpetava praktikandi Nänsi Männiku JLP-sse tulemise eesmärk oli eelkõige kogemustepagasi täiendamine: „JLP on mu kolmas praktikakogemus, seega ma soovin siin oma varasemalt õpitud oskusi rakendada ja uusi tarkusi juurde saada. Lisaks sellele on minu jaoks huvitav näha kommunikatsioonibüroo kui organisatsiooni toimimist.“