Saabastega kass 319 aastat hiljem – Nänsi Männik

IMG_0907.jpg

«Kui sul on vaja teha midagi võimatut. Siis helista Nänsile,» ütles JLP konsultant Olga Korneitšik. Tegevjuht Karita Sall lisas, et Nänsi on tohutult töökas, kuid kiire töötaja. «Vahel natuke tujukas. Ta alustab projekte alati sügavuti, tahab detailidest aru saada,» rääkis Sall.

Nänsi on saarlane ning teismelisena tegeles ta kõrgel tasemel võistlustantsuga. 2014. aasta juunis lõpetas Nänsi suhtekorraldusõpingud Tallinna Ülikoolis. Seejärel tuli ta praktikale JLP kommunikatsioonibüroosse. «Ta oli kohe hästi avatud ja aktiivne sotsiaalmeedia ja IT-teemadele,» ütles kolleeg Martin Rits.

Peatselt anti talle esimene suurem praktikaülesanne. «Tegelesime laulu- ja tantsupeoga. Ja siis tema oli kõikide ajakirjanike esimene otsekontakt. Sest tema andis ajakirjanikele nende pressikaardi,» rääkis Olga. Just see inimene peab suutma vastata kõikidele ajakirjanike esmastele küsimustele või nad edasi suunama. Kohale tuli üle viiesaja ajakirjaniku nii Eestist kui välismaalt. Ja neil oli palju küsimusi. «Kogenud inimesel on keeruline midagi sellist teha. Sellises olukorras on lihtne kaotada ratsionaalsust, aga Nänsi ei kaota. Niiet kui teil on vaja avada suur pressikeskus, siis kutsuge Nänsi,» ütles Olga.

Kui Nänsi oleks loom, siis kolleegide arvates oleks tegu kassiga. Sellega nõustusid nii Karita, Martin, Kaspar kui Olga. «Aga mitte mingi tavaline kass. Vaid siniste silmadega Siiami kass,» täpsustas Olga. «Kaslane jah. Sest tal on seitse elu. Mingi panter näiteks,» lisas Martin. Nii Karita kui kolleeg Birgit Rootsi rääkisid, et seoses Karjääripäevade kommunikatsiooniga oli Nänsi keerulises olukorras. Sisuliselt tegeles ta projektiga üksi ning endast sõltumatutel põhjustel pidi ta tegelema intensiivse kooskõlastustööga erinevate partnerite vahel laveerides, mis olid ettenägematud projekti alustades. «Ta tõi kastanid tulest välja,» ütles Karita. Kolleeg Martin Rits lisas, et praeguseks on Nänsi käes suurem osa büroo tehnoloogiaklientide portfellist: TransferWise, Skype, Microsoft ja HTC.

1697. aasta jaanuaris jõudis lettidele Charles Perrault teos Le Chat Botté. Katoliiklikul Prantsusmaal olnuks saabastes naispeategelane aksepteerimatu ilmselt ka kõige liberaalsemate protestantide jaoks. Nüüd on olukord muutunud. Naised võivad kanda pükse või näiteks Converse’i ketse. Just neid on Nänsi Männikul rohkem kui viis paari.

Kui on tarvis edastada turunduskommunikatsiooni sõnumeid, töötada üles sotsiaalmeedialehekülge, arendada visuaalset kommunikatsiooni, suhelda meediaga või korraldada üritusi – siis on Nänsi õige inimene, kellele helistada. Tema on 21. sajandi saabastega kass ehk La Chat Botté. Muide, muinasjutu lõpuks sai saabastega kass oma möldripojast kuninga peaministriks. Kui Nänsi oleks peaminister, siis esimese asjana hakkaksid lasteaialapsed Pythonit õppima. Ning seejärel kaotaks Nänsi soolise palgalõhe probleemi.