Mari-Liis Kitter: hübriid*

Mari-Liis 2.jpg

*hübr`iid <22e: -riidi, -r`iidi> päritolult kahesugune, segatunnustega olend

 "JLP oli minu silmis ainus agentuur, kuhu olin valmis minema," on Mari-Liis öelnud. Käesoleva aasta juunikuuks on ta Niine tänaval töötanud kokku aasta ja neli kuud. 

Mari-Liis ja kommunikatsioon on käsikäes käinud juba rohkem kui viisteist aastat. Valdkonnateadmised ja -kogemused on kahtlemata hindamatu kaaluga. Aga see pole kõik. Alustagem algusest.

Vaikse loomuga Eesti koos mändidealuse lapsepõlvekoduga Nõmmel ning teiselt poolt avatud ja mitmekesine Austraalia, kuhu Mari-Liis teismelisena kolis, on teda kahtlemata kujundanud ja mõjutanud. Temas valitsevad sümbioos rahulikust ja tasakaalukast; teisalt kirglikust ja tegusast. Mari-Liis peab väga puhtast loodusest; käib muuhulgas seenel ja marjulgi. Pole harv seegi, et läheb metsa ühes abikaasa ja mõne sõbraga lihtsalt seiklema ja ümbrust nautima, “Metsaköök” matkakotis, pannkookide küpsetamiseks vajaminev tooraine niisamuti. Elusal tulel valmivad väga maitsvad pannkoogid, muide – küsige Mari-Liisi käest, kui kahtlete. 

“Aga ilma linnata ei saaks,” on Mari-Liis ise tõdenud. Just siin tuleb välja tema siginat-saginat, seltskonda armastav ja tegutsemise järele janunev külg. Lisaks igapäevasele kommunikatsioonitööle suudab ta ka kolme väikese inimese elu planeerida ja korraldada suisa imetlusväärse ja sundimatu kergusega. Nii töö kui pere kõrvalt jääb tal aega ka heade sõprade jaoks. Neid on tal palju. “Mari-Liis on kahtlemata inimeste inimene. Tema kodu on koht, kus head sõbrad alati kokku tulevad,” räägib kolleeg Karita. “Ja veel - alati, kui tema perest kellelgi sünnipäev on, ei kesta see kunagi ainult ühe päeva!”  

Niipalju, kui tema väärtustab inimesi ja nendega veedetud aega, hinnatakse ka tema seltskonda, vahetut olekut ja lennukaid ideid. Temas on tõepoolest säilinud eluterve mängulust - selline, mis annab hoogu ka loovusele ja loovale mõtlemisele. Ja teeb ta muuseas väärtuslikuks ideede generaatoriks. “Tal on suurepärane oskus leida erinevaid ideid ja noppeid, need siis vajalikku konteksti panna ja millegi suurepärasega ilmavalgele tulla,” räägib Kristi, pinginaaber Niine tänavalt. Lisaks sellele on tal orgaaniline side kõiksugu kujutava kunsti puudutavate teemadega. Tahate teada, millist põnevat näitust külastada? Või millised huvitavad kunstiprojektid parasjagu käimas on?  Palun väga, pöörduge Mari-Liisi poole.

Kriitiline analüütiline mõtlemine, kindel meel, praktilisus – just need on omadused ja küljed, mis kooseksisteerivad selle Mari-Liisiga, kellega ülevalpool tutvusite. Ta on raudnaine, kes suudab mis tahes laetud ja mürgises keskkonnas säilitada immuunsuse, kaotamata nii oma elutervet suhtumist kui empaatiat. Kodurahu on igas küsimuses mõnusam ja edasiviivam, aga kriitilist suhtumist ei tohi mingil juhul kaotada – just nii on ta ise tõdenud. 

Temas on tõepoolest peidus mõnevõrra vastandlikud küljed, sellised, mis üksteist täiendavad ja rikastavad. Sellised, mis päeva lõpuks toimivad sedavõrd töökindlalt, et jääbki üle tõdeda, et tegu on hübriidnaisega. Temas valitseb ilus sünergia: loomupärane rahulikkus ja tasakaalukus ning kirglik-loov loomus koos tegutsemisinnuga on parimad kaaslased; sellised, kes teineteist hoiavad ja täiustavad.