JLP nõustab võimalikku miljardiinvesteeringut

Jaanuaris jõudis meediasse info, et pikaajalise metsa- ja puidutööstuskogemusega Eesti investorite grupp kaalub tänapäevase ja keskkonnasõbraliku puidurafineerimistehase ehitamist Eestisse. Projekti nõustavad JLP partnerid Kristi Liiva ja Karita Sall.

JLP partner Karita Salli sõnul on ettevõtmise nõustamine tähendusrikas ja erialaselt rikastav. “Metsa- ja puidutööstus on Eesti majanduse üks olulisimaid sektoreid. Osalemine võimaliku miljardiinvesteeringu nõustamisel on hindamatu kogemus. Tegemist on äärmiselt ambitsioonika ning ühiskondlikult olulise projektiga,” rääkis ta.

Tehase loodav lisandväärtus oleks 210–270 miljonit eurot, mis moodustaks 1,1-1,4 protsenti Eesti 2015. aasta SKPst. Võrreldes praegu Põhjamaadesse väljaveetava toormaterjaliga väärindaks tehas puidutooret 4-5 korda kõrgemalt. Ettevõtmise kohta saab lähemalt lugeda: www.biorefinery.ee.

Investorite huve esindavat ettevõtet juhivad tunnustatud metsatööstussektori ekspert Margus Kohava ja rahvusvahelise metsatööstuse kogemusega Aadu Polli.