SmartPOSTi heategevuskampaania
"Uuele ringile!". Korda kuus

2016. aasta suvel aitasime SmartPOSTil korraldada järjekorras kuuendat heategevuskampaaniat "Uuele ringile!". Igal aastal on kampaania planeerimine alanud varakevadel, et pikkade sisukate arutelude kaudu jõuda kõikide partnerosapooltega arusaamale, keda ja millega heategevuse kaudu aidata saaks. Alati tuleb veenduda, et aitamine toimub eesmärgipäraselt ja seda on tõepoolest vaja.

Viimatises kampaanias kogusime lasteraamatuid hoolituseta jäänud lastele, kes kasvavad kasuperedes. Nende peredeni jõudsime MTÜ Igale Lapsele Pere ja selle eestvedaja Jane Snaithi abiga. Kampaania patrooniks kutsusime lastekirjanik Leelo Tungali, kes igati toetas heategevuskampaania mõtet ja eesmärki.

Heategevuskampaania eesmärk ei olnud ainuüksi raamatute kogumine, vaid ka teatud probleemi tõstatamine kampaania kaudu ühiskonnas. Eestis on palju lapsi, kes on jäänud ilma vanemlikust hoolitsusest. Ja palju on tublisid perekondi, kes võtavad need lapsed endale kasvatada. Heategevuskampaania kaudu saime selliseid peresid lugemisvara annetamisega veidi tunnustada ja toetada. Vanemliku hoolitsuseta jäänud lapsed võetakse kodust ära ja pannakse lastekodudesse või varjupaika. Tegelikkuses ei ole see aga lahendus, kuna laps vajab normaalseks arenguks püsivat ja turvalist lähedast kontakti. Lapsele on parim koht nii kasvamiseks kui paranemiseks turvaline ja lapse vajadustest teadlik (kasu)perekond. Lapsele vajalik toetus ja tugiteenused ei pea toimuma läbi steriilse institustionaalse hoolduse, vaid läbi toetuse kasuvanematele.

Kampaania sõnumeid toetas põhjalik nii traditsioonilise meedia kui ka sotsiaalmeedia plaan, tänu milledele jõudsime mitmete sadade eestimaalasteni, kes annetasid kampaania heaks kokku kaks veoautotäit raamatuid. Meediategevustesse mahtusid pressiteated, arvamuslugu, raadio-ja teleintervjuud ning aktiivne ristkommunikatsioon sotsiaalmeedias SmartPOSTi ja teiste kampaania osapoolte vahel.

Möödunud aasta heategevuskampaanias lõid kaasa SmartPOST, Leelo Tungal, MTÜ Igale Lapsele Pere, Apollo, MTÜ Aarete Laegas, AD Angels ja Kommunikatsioonobüroo JLP.

Üle-eelmisel, 2015. aastal koguti MTÜ-ga Saagu Valgus koolitarbeid toimetulekuraskustes perekondadele, aasta enne seda koguti Tallinna Lastehaiglas ravil viibivatele lastele kasutatud, kuid korralikke mänguasju. Nüüd juba neli aastat tagasi, 2013. aastal jõudsid koostöös Uuskasutuskeskuse ja Eesti Jalgpalli Liiduga lasterikastele peredele sporditarbed, 2012. aastal koguti koostöös Päästearmeega abivajajatele talvejalanõusid ning veel aasta varem SOS Lasteküla lastele kooli alguseks koolitarbeid.