TransferWise alustab koostööd esimese Briti pangaga

TransferWise alustab koostööd Suurbritannia pangaga Starling Bank, mille kliendid saavad teha TransferWise’i makseid otse panga äpist 35 erinevas valuutas. Tegu on TransferWise’i esimese partnerlusega Suurbritannias.

Starling Bank on Briti uue põlvkonna pank, mis keskendub mobiilipangandusele ja universaalpanganduse asemel erinevate teenusepakkujate integreerimisele oma tooteportfelli. TransferWise’i teenus saab Starling Banki klientidele kättesaadavaks alates 2017. aasta suvest.

TransferWise teeb rahvusvaheliste maksete suunal koostööd ka LHV panga ja Saksamaa pangaga N26. Samuti lisandus hiljuti võimalus Facebooki vestlusrakenduse Messenger abil TransferWise’i makseid teha.

DNB ja Nordea ühendpanga nimeks saab Luminor

DNB ja Nordea Balti regioonis loodava ühendpanga nimeks saab Luminor. Uue panga brändinime avalikustamine on järgmine oluline verstapost ühendpanga ülesehitamisel.

„Meil on hea meel esitleda tulevase panga nime. Luminor kannab endas lubadust klientidele ja töötajatele. DNB ja Nordea Baltikumi äride ühendamisel sünnib tänapäevane pank, mis on loodud meie regiooni inimeste ja ettevõtete jaoks. Luminor arvestab enim piirkonna riikide kultuuri- ja ettevõtlusruumiga ja meie eesmärk on kindlustada parem elu siinsetele inimestele ja paremad võimalused äritegemisel kohalikele ettevõtetele,” kinnitab tulevase ühendpanga nõukogu esimeesNils Melngailis.

“Ehitame nii uut panka kui ka uut finantsteenuste brändi. Meie brändi DNAks on kolm väärtust, mis loovad kindla vundamendi nii uue panga sisekultuurile kui ka tegevuspõhimõtetele: inimesed ennekõike; kvaliteet kõiges ja selged eesmärgid. Me tahame luua sellise panga, millest on Eesti, Läti ja Leedu inimestel ja nende ettevõtetel kasu,” selgitab tulevase ühendpanga juhatuse esimees Erkki Raasuke

Uue panga kaubamärk töötati välja koostöös rahvusvahelise nimeka konsultatsiooniettevõttega Future Brand Suurbritanniast.

“Luminor sümboliseerib uue panga kõige eristuvamaid tugevusi. Nime esimene osa – “lumi” pärineb ladinakeelsest sõnast “lumen”, mis tähendab valgust. Luminor on majakaks ja teejuhiks panga eraisikutest ja ettevõtjatest klientidele, aga ka ettevõtetele, kogukondadele ja riikidele, kus pank tegutseb. Panga sõnum on, et parem elu on võimalik ja oma elujärge saab parandada. Nime teine osa – “nor” viitab tugevatele põhjamaistele juurtele – uue ettevõtte omanikud on Põhjamaade pangad. Need kaks tahku on põimitud ühte nimesse. Nimi on kui Põhjatäht, mis näitab teed nii klientidele kui ka pangatöötajatele, tuletades neile meelde seda, mida ja miks bränd tähistab.” sõnab FutureBrandi strateegiajuht Freddie Baveystock.

Future Brand on maailmas tuntud ja hinnatud ning nende klientide hulka kuuluvad ka sellised nimekad brändid nagu MasterCard Worldwide, Nespresso, American Airlines, Bentley, Londoni 2012 aasta olümpiamängud ja paljud teised.

Loodaval ühendpangal hakkab olema tugev geograafiline esindatus, sest Nordea on tugev Eesti turul, DNB on tugev Leedu turul ning mõlemad on tugevad Läti turul. Uue panga eesmärk on saada Balti riikides klientide jaoks suurpangaks.

DNB ja Nordea Baltikumi äride ühendamine jätkub varem teavitatud ajakava kohaselt. Kuni tehingu toimumiseni ja regulaatorite heakskiidu saamiseni tegutsevad pangad vastavalt planeeritule Eestis, Lätis ja Leedus eraldiseisvalt. Tehing plaanitakse lõpule viia 2017. aasta teises kvartalis.

Loodava ühendpanga logo on leitav ja allalaetav siit: http://bit.ly/2n0luO1

DNB kohta

DNB on üks Põhjamaade suuremaid finantsgruppe ja Norra turuliider, pakkudes suurt valikut finantstooteid nii era- kui ka äriklientidele. DNB tegutseb 18 riigis üle maailma ning grupi varade maht oli 2016. aasta neljanda kvartalilõpus 2 653 miljardit Norra krooni. DNB on hetkel maailmas üks paremini kapitaliseeritud pankasid. DNB aktsiad on noteeritud Oslo börsil ja 34 protsenti aktsiatest kuulub Norra riigile.

Nordea kohta

Nordea kuulub Euroopa 10 suurima universaalpanga hulka oma turukapitalisatsioonilt. Nordeal on ligi 11 miljonit klienti, 30 000 töötajat ning ligikaudu 600 pangakontorit. Nordea aktsia on noteeritud Nasdaq Stockholmi, Nasdaq Helsingi ja Nasdaq Kopenhaageni börsidel. Nordea grupil on suurepärane kogemus ning lai toodete, teenuste ja lahenduste spekter panganduse, varahalduse ja kindlustuse alal. Nordea ehitab pikajalisi usaldussuhteid tiheda seotuse abil nii oma klientide kui ühiskonnaga laiemalt.

ERGO toetab noorsportlasi 25 000 eurose stipendiumiga

Alates 7. märtsist on kõik noorsportlased oodatud kandideerima ERGO kindlustusseltsi noorte sportlaste stipendiumile, mille koguväärtus on 25 000 eurot. Stipendium antakse välja teist aastat ja selle eesmärk on toetada eelkõige nende lootustandvate noorte sportlaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel, kelle rahalised võimalused on seni olnud piiratud. Stipendium on mõeldud treening- ning võistluskulude või spordivahendite soetamise katteks. 

Eesti curlingu meistrivõistlustel naistest kulla teeninud Marie Turmanni sõnul andis eelmisel aastal stipendium võimaluse soetada uued treeningujalanõud ja osaleda paljudel välisturniiridel, millest saadud kogemused aitasid kaasa ka loodetud tulemuste saavutamisele. "Tänu ERGO stipendiumile saime Rio olümpiamängudel võistlustulle asuda uue purjekomplektiga ja tunda ennast maailma esinumbrite seas võrdväärse konkurendina,” näitlikustavad stipendiumi kasutusvõimalusi purjetajad Kätlin Tammiste ja Anna-Maria Sepp. 

ERGO Eesti juhi Tarmo Kolli sõnul näitas eelmise aasta konkurss selgelt, et meil on sadu noori talente, kellel on ambitsiooni ja võimeid jõuda oma ala maailma parimate hulka. "Tippu jõudmine ei toimu aga üleöö, see nõuab suurt vaeva ning on kulukas, seetõttu aitab ERGO jätkuvalt kaasa tulevaste medalivõitjate arengule ning nende unistuste täitumisele,” kinnitas Koll. 

ERGO soovib stipendiumiga toetada Eesti inimeste tervislikke eluviise ning seeläbi pikaajaliselt kogu ühiskonna tervist. Paljud noored katkestavad spordiga tegelemise iseseisva elu alustamise eel, sest täiskasvanuks saades puuduvad neil võimalused sportimist ise finantseerida. Toetamaks pühendunud noorte spordiharrastuse jätkamist saavad noorsportlased vanusevahemikus 18-25 eluaastat kandideerida ERGO noorte sportlaste stipendiumile. 

Stipendiumit võib taotleda sportlane või tema nõusolekul ka treener, juhendaja, kool, spordiklubi või spordialaliit. Taotluse esitamise tähtaeg on 26. märts 2016. Stipendium võidakse jagada ka mitme noore sportlase vahel. Lõpliku otsuse stipendiumi määramise kohta teeb kindlustusseltsi poolt kokku kutsutud hindamiskomisjon, mille liikmete nimed avaldatakse 27. märtsil ergo.ee lehel. 

Lisainfot stipendiumi tingimuste ja taotluse esitamise kohta leiab siit: https://www.ergo.ee/ergo/ergo-toetab/ergo-noorte-sportlaste-stipendium-2017 

2016. aastal said ERGO Noorsportlase stipendiumi järgmised sportlased: 

Ralf Tribuntsov, ujumine 

Marten Liiv, kiiruisutamine 

Erika Kirpu, vehklemine 

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp, purjetamine 

Meril Beilmann, laskesuusatamine 

Kristjan Ilves, kahevõistlus 

Kristin Kuuba ja Helina Rüütel, sulgpall 

Kreete Verlin, kergejõustik 

Marie Turmann, curling 

Rahatarkus peab jõudma koolide õppekavasse

Eesti Pangaliidu korraldatava igakevadise rahatarkuse kuu motoks on “Rahaasjade tark planeerimine aitab unistused ellu viia” ja sihtrühmaks põhikooli noored. Kõikjal Eestis annavad sel kuul üldhariduskoolides vabatahtlikus korras temaatilisi tunde sadakond pangatöötajat kõigist liidu liikmespankadest ja nõudlus ületab kaugelt pakkumise. 

Eesti inimeste finantskäitumise uuringud ütlevad, et rahaga ringikäimist ei õpetata piisavalt kodus ega koolis ja isegi kui teoorias ollakse tugevad, jäädakse sageli praktikas ikkagi jänni. Rahatarkuse kuu tähelepanu on tänavu teismeliste harimisel ses osas, et unistuste elluviimiseks on vaja läbimõeldud tegutsemist ja väikestest tegudest saavad alguse suured. 

Tundide sõnumiks on, et nutikus raha-asjades aitab endale seatud eesmärke saavutada ja unistuse rajal püsida, lähemalt saab vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=GEOWIhkn5SI

Sel aastal on kuu partnerkooliks Raeküla kool Pärnus. Eesti Pangaliidu tegevjuhi Katrin Talihärmi sõnul on partnerkooli tunnid sügavama teemakäsitlusega ja lisaks õpilastele saavad osaleda ka õpetajad ja lapsevanemad. “Mulluse pilootprojektiga kogesime, et rahatarkuse jagamine on tulemuslikum, kui teadmisi saavad samaaegselt lastega ka emad-isad ja õpetajad,“ selgitas Talihärm.

Pangaliidu tegevjuht lisas, et viieaastane kogemus rahatarkuse koolitundide andmisel näitab, et nõudlus tundide järele on väga suur ja samas ka seda, et vabatahtlikus korras inimeste harimise mõju jääb siiski liiga napiks. “Kahjuks ei suuda Pangaliit koolide huvi täiel määral katta ja aeg on kindlasti ammu küps, et Eesti üldhariduskoolide õppekava osaks saaks püsiv finantskirjaoskuse andmine ja selleks ettenähtud temaatilised tunnid. Pangaliit on kindlasti valmis ka edaspidi aitama nii teadmiste kui inimestega, kuid vabatahtliku töö kõrvale peab tulema ka süsteemne ja pidev töö rahatarkusega,“ rõhutas Talihärm.

Koolide kaart, kuhu külalisõpetajad lähevad, on leitav siit: http://bit.ly/2mdBGNn

Rahatarkuse kuud korraldavad Eesti Pangaliidu eestvedamisel liidu 13 liikmespanka. Pangaliidu eesmärk on panna inimesi mõtlema finantsotsuste tähtsuse ja võimalike tagajärgede peale. Viimase viie aastaga on algatuse raames saanud vajalikke teadmisi rahaasjadega toimetulekuks ligi 20 000 koolinoort üle Eesti.

TransferWise'i programm Startup Surgery paneb diagnoosi äriideedele

Täna, 1. märtsil stardib TransferWise'i ellukutsutud mentorprogramm Startup Surgery, mille eesmärk on aidata uuenduslike äriideedega inimestel oma toodet või teenust edasi arendada ja toimima panna. Osalejatele saavad mentoriteks TransferWise'i kogenud töötajad.

TransferWise'i rahvusvahelise laienemise eest vastutava tootejuhi ja Startup Surgery ühe eestvedaja Kaarel Kuddu sõnul on ettevõtmise taga TransferWise’i töötajate soov oma kogemust ja teadmisi edasi anda: “TransferWise’i lugu tuuakse täna tihti ettevõtlikkusest rääkides eeskujuks. Tahaksime minna siit ühe sammu kaugemale ja süstida noortesse ettevõtlikkust, et nad asuksid julgemalt oma unistusi täide viima.”

Kuddu sõnul oodatakse programmi kandideerima inimesi hea idee või isegi prototüübiga, mille teostamiseks oleks vaja nõuannet või kõrvalpilku. “Osaleda võivad ka need, kes on oma idee või juba toimiva ettevõtte arenduse käigus ummikusse jooksnud ning vajavad “diagnoosi”, kus on murekohad ja mis on sobilik “ravi”.”

Esitatavate ideede valdkonna osas ei sea programm piiranguid. “Tehnoloogia, majandus, haridus, sport, disain, sotsiaalne ettevõtlus –  kõik on oodatud. Programmi ideid valides lähtume eelkõige autori ambitsioonist ja sellest, kas ta püüab lahendada reaalset probleemi. Need, kes ei osutu programmi valituks, saavad siiski meie käest põhjaliku tagasiside, mis võiks iseseisva arendustegevuse juures abiks olla,” ütles Kuddu.

Ideede esitamise tähtaeg on 31. märts. Selleks ajaks ootab Startup Surgery meeskond äriideede ja võimalusel ka prototüüpide kirjeldusi, mille hulgast valitakse välja kuni kuus suurima võimaliku potentsiaaliga kandidaati kolme kuu pikkusesse nõustamis- ja arendusprogrammi. 

Startup Surgery programmi mentoriteks on TransferWise'i töötajad. “Me ei saa garanteerida, et meie mentorite seas on erinevate väga kitsaste valdkondade eksperte. Pigem eeldame, et iga tiim on oma idee osas ise suurim ekspert. Saame aga teha seda, mida teeme igapäevaselt TransferWise’i sees: küsida keerulisi küsimusi, aidata tiimil fookust paika saada, pakkuda välja erinevaid viise probleemile lähenemiseks ja aidata veenduda, et lahendatakse ikka õiget probleemi. Sel juhul suudab tiim ka pärast iseseisvalt edasi töötada,” selgitas Kuddu.

Inspireerivate esinejatega programmi kick-off üritus toimub TransferWise’is neljapäeval, 13. aprillil. Sinna on oodatud kõik programmi kandideerinud inimesed sõltumata sellest, kas nad osutusid mentorprogrammi valituks või mitte.

Rohkem infot, täpsem ajakava ja kandideerimine: https://transferwise.com/startup-surgery