EMT ja Elioni kasvumootoriks on jätkuvalt internet

EMT ja Elioni kasvumootoriks on jätkuvalt internet 17.10.2014

  1. aasta kolmandas kvartalis viisid Elion ja EMT lõpule ettevõtete ühendamise Eesti Telekomi alla. Ettevõtete peamiseks kasvuvaldkonnaks on andmeside, kasvavad nii mobiilse interneti andmemahud kui lairibaühenduste arv.

Eesti Telekomi juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul oli möödunud kvartali tähtsündmuseks kahe Eesti tuntuima brändi, Elioni ja EMT ühendamine üheks uue põlvkonna telekommunikatsiooniettevõtteks. Ühendettevõttes töötab rohkem kui 2000 inimest. Ettevõte on turuliidriks nii mobiili-, lairiba- kui televisiooniteenuste valdkonnas.

Nii Elion kui EMT tõid kolmandas kvartalis turule 300Mbit/s kiirusega internetiühenduse. Lisaks tegid ettevõtted olulisi samme sisuteenuste valdkonnas, asudes pakkuma Spotify muusikateenust ning avades nutiseadmetes ja arvutis telerivaatamiseks mõeldud minuTV testkasutajatele.

Kasvu jätkas mobiilse internet kasutajate arv, sealjuures kasvas mobiilse interneti kasutamine nii arvutis kui nutitelefonis. Arvutis kasutatava mobiilse interneti klientide hulk kasvas möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 50%. Mobiilse interneti mahud kasvasid mullusega võrreldes 79%, sealjuures moodustab andmesidemahust umbes kolmandiku liiklus 4G-võrgus. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvas EMT lepinguliste klientide arv 52 000 võrra.

Elioni nutiTV teenuseid kasutas 2014. aasta kolmanda kvartali lõpu seisuga ligi 165 000 pere. Elioni internetiühenduse kasutajate koguarv kolmanda kvartali lõpu seisuga on 223 000.

Konkurentsiameti kinnitamata andmetel on Elioni turuosaks kaabeltelevisiooniteenuste valdkonnas 45%, lairiba püsiühenduste puhul aga 59%. EMT osa mobiiliteenuste turul on 44%.

Neljandas kvartalis jätkab EMT 4G võrgu arendamist ning näeb jätkuva kasvuvaldkonnana mobiilset internetti nii arvutis kui nutitelefonis ja tahvelarvutis. Elioni oluliste eesmärkide hulka kuulub minuTV teenuse laiale kasutajaskonnale avamine.

Lisainfo: Marek Unt Avalike suhete juht +37256693866 marek.unt@elion.ee