Startup-koolitaja: idufirmade töötajad olgu valmis pikkadeks töötundideks

23.11.201

Eestis äsja pilootprojektina alustanud iduettevõtjate instituudi (Founder Institute) mentori ja mitme idufirma looja Gary Planthaberi sõnul otsivad idufirmad töötajaid, keda ei hirmutaks iseseisvus, suur töökoormus ja eesmärkide kiired muutused.

Rahvusvahelise programmi Founder Institute raames alustanud iduettevõtjate intensiivõppe mentor Gary Planthaber selgitas, millistel alustel startupid uut IT-tööjõudu värbavad, milliseid omadusi töötajates hindavad ning kust sellisele profiilile vastavaid töötajaid leida võiks.

"Idufirma heaks töötamine ei ole võrreldav suures struktureeritud organisatsioonis töötamisega. Lisaks erialasele kompetentsile peavad startupi töötajad olema valmis tavalisest pikemateks töötundideks, kuna tegemist on ju alles lapsekingades ettevõttega. Selle kõrval tuleb sageli töötada muutuvate või ähmaste eesmärkide nimel ja lahendada väga erineva sisuga ülesandeid," rääkis Planthaber idufirma meeskonna värbamisel toonitamist vajavatest eripäradest.

Kuidas selliseid töötajaid leida, on iseküsimus. Planthaberi sõnul on tema ettevõtete puhul olnud sobivaimaks värbamiskanaliks tutvused ja ülikoolid. "Seda ei saa aga üheselt soovitada. Iga firma juht peab vastavalt olukorrale analüüsima, mis oleks tema organisatsioonile parim," selgitas Planthaber.

"Tutvuste kasutamine on üks turvalisemaid mooduseid uue töötaja leidmiseks, kuna tuttavate värbamisel on parem arusaam nii nende tööeetikast kui ka oskustest ja pühendumisvõimest," arvas ta. "Ülikoolide karjäärikeskused võivad samuti sobivate kandidaatideni viia - paljud tudengid jätavad tutvumiseks sinna oma CVd. Eesti ülikoolidel on ka veebilehed, kuhu saab oma töökuulutusi üles panna."

Võrdlemisi kulukad lahendused tööjõu leidmiseks nagu professionaalsete värbajate kaasamine Planthaberi arvates startupi jaoks ei kõlba. "Seesugused väljaminekud käivad idufirmale enamasti üle jõu, vähemalt ettevõtte asutamise algusaegadel," usub ta.

Planthaber soovitab külastada startup-üritusi, kus kohtub julgete ja teotahteliste inimestega. Seal liigub ka inimesi, kes just tehnoloogia valdkonnas tugevad on ning uusi väljakutseid otsivad.

Eesti keele oskust Planthaber uute meeskonnaliikmete leidmisel primaarseks ei pea, kuna startupid tegutsevad enamjaolt välisturgudel, kus peamiseks suhtluskeeleks on inglise keel.

Silicon Valleys asuva peakorteriga Founder Institute on nelja tegutsemisaasta jooksul on aidanud kaasa enam kui 1000 tehnoloogia-startupi loomisele üle maailma. Loodud ettevõtete koguväärtuseks on 5 miljardit dollarit ja nad annavad tööd enam kui 10 000 inimesele.

Esimese lennu avakohtumisest leiab pildid siit:

https://www.dropbox.com/sh/g2wpz6bfp7f2zwl/AAC-1zZ9mGgOnLGDxdab00Iaa?dl=0

Rohkem infot programmi kohta saab siit: http://fi.co

Lisainfo:

Mari Suviste

mari.suviste@arengufond.ee

Tel 52 04 498?