Inbank AS teenis esimesel poolaastal 0,3 miljonit eurot kasumit

Aprillis tegevust alustanud Inbank AS kogus esimese kahe ja poole tegevuskuuga 12,3 miljoni euro väärtuses hoiuseid ning tugevdas oma positsiooni järelmaksuturu liidrina, kasvatades aastaga portfelli 40 protsenti 15,3 miljoni euroni. Inbanki poole aasta kasum oli 332 000 eurot.

Inbanki juhatuse esimehe Jan Andresoo sõnul oli esimene poolaasta Inbanki jaoks väga edukas, kuna peamised eesmärgid - uue panga turuletoomine ja järelmaksu mahtude kasvatamine õnnestusid. „Esimesed tegevuskuud on kinnitanud uue finantstehnoloogial põhineva panga vajalikkust Eesti finantsturul,“ lisas Andresoo.

„Esimese nelja tegevuskuu jooksul käivitasime edukalt ka tütarettevõtte Lätis ning kaasasime meeskonda mitmeid uusi talente. Väga edukaks osutus ka turu soodsaima intressimääraga hoiusekampaania, mis klientide poolt hästi vastu võeti,“ ütles Andresoo, kes toob välja, et majandustulemusi mõjutas enim tegevuskulude kasv panga turuletoomise ja tütarettevõtte asutamisega seoses.

„Näeme, et järelmaksu portfell on jätkuvalt kasvav ning seetõttu plaanime suurendada ka hoiuste mahtu. Samuti ootame järgnevatel perioodidel Läti tütarettevõttelt ärimahu kasvu,“ lisas Andresoo, kes leiab, et vaadatas maailma finantstehnoloogia valdkonna edulugusid, võiks ka Eesti panganduses olla oluliselt rohkem innovatsiooni ja improviseerimist. Inbank püüab seda tühimikku täita, viies finantsteenused sinna, kus on klient, ja tuleb juba järgmisel nädalal turule uue tootega.

Olulised finantsnäitajad seisuga 30. juuni 2015

· Inbank AS bilansimaht kvartali lõpu seisuga oli 24,2 miljonit eurot. · Laenuportfelli suurus 19,6 miljonit eurot. · Hoiuste maht 12,3 miljonit eurot. · Poole aasta kasum 0,3 miljonit eurot. · Omakapital 7,56 miljonit eurot, moodustades bilansimahust 31,2%.

Inbank pakub teenuseid oma internetipanga http://www.inbank.ee/ kaudu. Inbank on välja kasvanud 2011. aastal loodud uudsest finantstehnoloogia startup-ettevõttest Cofi, mis tõi turule innovaatilise järelmaksu lahenduse. Aastatel 2011-2015 tõusis Cofi järelmaks turuliidriks. Tänaseks on Inbankil üle 250 partnerkaupmehe. Inbanki ja tema sidusettevõtete teenuseid kasutab Eestis üle 100 000 kliendi.