Põhjamaade Sümfooniaorkester avab hooaja kontsertsarjaga "Erilisena sündinud - Distant Light"

Põhjamaade Sümfooniaorkester lõpetab dirigent Anu Tali juhatusel suve ja kuulutab avatuks sügishooaja kontsertidega “Erilisena sündinud - Distant Light”.

Täna õhtul toimub Estonia kontserdisaalis Põhjamaade Sümfooniaorkestri kontsertsarja “Erilisena sündinud - Distant Light” avakontsert. Kokku annab rahvusvaheline orkester Eestis kolm kontserti, millest kaks toimuvad Tallinnas Estonia konsterdisaalis ja üks Tartus Vanemuise kontserdimajas. Orkestri suvehooaja lõppkontsert toimub Stockholmis Berwaldhallen kontserdisaalis. Põhjamaade Sümfoonikute suurtoetajatega on liitunud DNB Pank käesolevast suvest ja on ühtlasi seeläbi ka „Erilisena sündinud“ liikumise kaasamõtlejateks ja aitajateks.

Orkestri suurtoetaja DNB Panga juhatuse esimehe Ivars Kapitovičsi sõnul on DNB jaoks südamelähedased ettevõtmised, mis tõstavad Eestit esile ka rahvusvaheliselt, eriti Põhjamaades. “Erilisena sündinud” kontserdid juhivad tähelepanu ja toetavad teistsuguseks sündinud, samuti puudustkannatavaid ja vähekindlustatud andekaid lapsi, et neid nende arenguteel suunata ja aidata. Samu väärtusi toetame ka meie ja seetõttu alustasime koostööd Põhjamaade Sümfooniaorkestriga,” lisas Kapitovičs.

Orkestri dirigendi Anu Tali sõnul on Eesti võimsaim eksport Eesti aju ehk inimene ja tema isiksus ise. “Soovime oma muusikaga innustada inimesi märkama, mõistma, aitama, panustama ja ka osa võtma nii inimeste muredest kui isiksuste arengust. Samuti juhtida tähelepanu ja tunnustada Eesti teadlaste, õpetlaste ning arstide tööd ja suunata nii andekaid kui ka terviserikkega sündinuid, kes igapäevaselt oma elu ja haridustee pärast sõna otseses mõttes võitlevad,” selgitas Tali liikumise “Erilisena sündinud” eesmärke.

1997. aastal loodud Põhjamaade Sümfooniaorkestri asutajateks on õed Anu ja Kadri Tali. Sellest ajast peale on Eesti olnud Põhjamaade Sümfooniaorkestri kohtumispaik ja kodu. Rahvusvahelisest orkestrist, mis esmalt sündis vaid üheks kontserdiks, on tänaseks saanud maailmalavadel hinnatud ja Eesti publiku hulgas armastatud kollektiiv. Täna kuuluvad orkestrisse tippmuusikud 10-st erinevat riigist, sealhulgas Eestist.

Kontserdi esimeses pooles kõlab Eesti helilooja Erkki-Sven Tüüri teos „Elamata elu paine“ ja Peteris Vasksi „Distant Light“ („Kauge valgus“), solistiks noor viiulivirtuoos Sergei Dogadin. Õhtu lõpetab muusikaajaloo meistriteos Šostakovitši 10. sümfoonia.

DNB on üks Põhjamaade suuremaid finantsgruppe ja Norra turuliider, pakkudes suurt valikut finantstooteid nii era- kui ka äriklientidele. DNB tegutseb 18 riigis üle maailma. Eestis on DNB ettevõtete laenuportfelli mahult turul neljandal positsioonil. DNB on hetkel maailmas üks paremini kapitaliseeritud pankasid. DNB aktsiad on noteeritud Oslo börsil ja 34% aktsiatest kuulub Norra riigile.