Nordea ja DNB ühendpanga juhatuse esimeheks saab Erkki Raasuke ja nõukogu esimeheks Nils Melngailis

Nordea ja DNB on nimetanud uue loodava Baltikumi ühendpanga tegevjuhiks ja juhatuse esimeheks Erkki Raasukese ning nõukogu esimeheks Nils Melngailise. Tegu on järjekordse teetähisega uue ühendpanga loomise teel, üleminekuprotsess on läinud plaanipäraselt ja peaks lõppema 2017. aasta II kvartalis, enne mida tutvustatakse veel ka panga uut juhtkonda ning kaubamärki. Ühiste jõududega luuakse Baltikumi klientide jaoks uut juhtivat kodupanka, millel on tugev kliendifookus ning parimaks teeninduseks vajalikud ressursid.

„Mul on väga hea meel võtta vastu tulevase ühise panga tegevjuhi roll. Minu silmis ei ole tegu lihtsalt liitumisega, vaid uue, täpsemini fokusseeritud ja kiiremini areneva panga tekkega. Ootan juba kohtumist kõigi töötajatega ja võimalust alustada tööd selle nimel, et luua selge kohaliku fookusega pank, mis toob meid klientidele veelgi lähemale,“ ütles loodava ühendpanga tulevane tegevjuht ja juhatuse esimees Erkki Raasuke.

„Tänan Nordeat ja DNBd, et nad usaldasid mind ja pakkusid mu välja nõukogu esimehe kohale. Ootan huviga koostööd Erkki Raasukesega, aga ka DNB ja Nordeaga uue organisatsiooni ja Baltikumi klientide jaoks uue juhtiva kodupanga loomisel. Erkki Raasuke on ennast pangajuhina juba tõestanud – tal on rohkem kui 20 aasta pikkune laialdane kogemus piiriülese jaepanganduse vallas Balti riikides, mis tähendab, et temast saab ühendpangale suurepärane juht,“ ütles tulevase loodava ühendpanga nõukogu esimees Nils Melngailis. 

Nils Melngailis on hetkel Londoni investeerimisfirma Centerbridge Partners töökorralduse eest vastutav juhtkonna liige. Enne Centerbridge’iga liitumist töötas Melngailis neli aastat äriteenuste firma Alvarez & Marsal finantsteenuste valdkonna kaasjuhina. Enne Londonisse kolimist juhtis Melngailis Lätis kaks aastat Parex panga äritegevuste ülekandmist Citadele pangale, probleemvarade haldaja Reverta ümberkujundamisprotsessi ning oli neli aastat Lattelekomi tegevjuht ja juhatuse esimees. Ta on töötanud ka IBMis ja PriceWaterhouseCoopersis. Melngailis säilitab nõukogu esimehena iseseisvuse Nordea ja DNB panga suhtes. 

Erkki Raasuke on hetkel Eestis LHV Grupi juhatuse esimees. Enne LHV Grupiga liitumist töötas Raasuke Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministri nõunikuna. Raasukesel on laialdane jaepanganduskogemus, mis pärineb tema 18 aastat kestnud tööst Swedbankis ja Hansapangas, viimati Swedbanki Grupi finantsjuhi ja Grupi juhatuse liikmena. Raasuke määrati ametisse tegevjuhina, kes säilitab iseseisvuse Nordea ja DNB panga suhtes.

Erkki Raasuke asub esialgselt ühendpanga holdingettevõtte tegevjuhi ja juhatuse esimehe ülesandeid täitma hiljemalt jaanuarist 2017. Nils Melngailis asub nõukogu esimehe kohale ühendpanga holdingettevõttes. Nii Raasuke kui Melngailis juhivad kuni tehingu toimumiseni loodava ühendpanga üleminekuprotsesse.Tehingu toimumise järgselt võtavad Erkki Raasuke ja Nils Melngailis oma kohustused üle ühendpangas vastavalt tegevjuhi ja nõukogu esimehena.

Tehing sõltub regulaatorite heakskiidust ja tingimustest ning plaanitakse lõpuni viia 2017. aasta II kvartalis. Kuni kõikide vajalike kinnituste saamiseni tegutsevad mõlemad pangad eraldi.