Digigirlsi IT-alane üritustesari tuuritab üle Eesti

Sel laupäeval, 28. novembril toimub Pärnus Skype'i ja Microsoft Eesti toetusel korraldatav Digigirlsi üritus, mis on 9.-12. klassi tüdrukutele suunatud IT-ala tutvustav ettevõtmine. Pärnu Koidula Gümnaasiumis aset leidev üritus on Digigirls’i sarja hilissügisese hooaja esimene ettevõtmine, sest selle aasta numbri sees jõutakse veel ka Paidesse (19.12).

“Digigirlsi missioon on viia tüdrukud tehnoloogiateemadega sinapeale, neid populariseerida ning näidata, et IT maailm on äge,” põhjendab ettevõtmist Digigirlsi eestvedaja Mari-Liis Lind. “See pole kaugeltki mitte ainult meeste pärusmaa – mida praegu tihtipeale arvatakse,” täiendab ta.

Sarja – novembrist kuni järgmise aasta kevadeni – üritustel korraldatakse mitmeid töötube, kus õpetatakse tütarlastele programmeerimist, tarkvara testimist, andmebaaside käsitsemist, disaini, turundamist ja projektijuhtimist. Töötube viivad läbi hakkajad naised, kes toimetavad rohkemal või vähemal määral IT maailmas.

Skype’i personalijuht Merle Liisu Lindma peab antud ettevõtmist igati tänuväärseks, kuna IT teadmised tulevad kasuks kõikjal: “Tehnoloogiaalased oskused ei piirdu ainult programmeerimisega, seal on palju muudki mängus, mida Digigirls õpetab.” Ta lisab, et seesugused oskused võiksid varuks olla ka teistes valdkondades töötajatel, sest tehnoloogia ümbritseb meid kogu aeg ja igal pool.

Digigirlsi korraldajaks on MTÜ Kogukond Tech Sisters, mis loodi 2012. aastal. Selle eesmärgiks on Eesti (info)tehnoloogia maastiku mitmekesistamine. Ühingu tegevus seisneb naiste seas (info)tehnoloogia valdkonna propageerimises läbi erinevate ettevõtmiste sh koolitused, töötoad ja kokkusaamised.

Täpsem info registreerimise ja muu olulise kohta siit: www.facebook.com/events/908620145874683/

Külasta ka Digigirls’i veebikodu: www.digigirls.ee