eKooli uus teenus hoiab kokku koolide tööaega

eKooli ning Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöö tulemusena on koolidel võimalik otse eKoolist vajalikud andmed edastada Eesti Hariduse Infosüsteemi (EHIS), selleks kasutades riiklikku andmevahetuskihti X-tee.

eKooli juhataja Pille Parikase sõnul on eKooli üheks oluliseks ülesandeks vähendada koolide administratiivset töökoormust. „Varasemalt tuli koolidel oma uute õpilaste andmed EHISesse ükshaaval käsitsi sisestada. See oli töömahukas ja võis tekitada vigu,“ rääkis Parikas.

„Koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga oleme loonud võimaluse, kus kool saab läbi X-tee kiirelt kõik vajaliku edastada riikliku infosüsteemi EHIS,“ sõnas eKooli juhataja. Ta lisas, et nii on suudetud mitme päeva või isegi nädala töö vähendada mõnele minutile.

„Koostöö eKooliga on hea näide ning eeskuju ka teiste e-teenuste omanikele, kuidas lihtsa IT-lahenduse abil on võimalik hoida kokku sadu tunde kasutajate aega ning parandada andmete kvaliteeti riiklikes andmekogudes,” kommenteeris Haridus-ja Teadusministeeriumi e-teenuste osakonna juhataja Andres Ääremaa. “Erinevate infosüsteemide koosvõime suurendamine ning selliselt andmete esitamisele kuluva nii koolide kui koolipidajate administratiivse koormuse vähendamine on selgelt Haridus- ja Teadusministeeriumi prioriteet.”

Eesti Hariduse Infosüsteem (EHIS) on riiklik register, mis koondab haridussüsteemi puudutavaid andmeid. Registrisse kantakse andmed õppeasutuse, õpilaste, õpetajate ja õppejõudude, lõpudokumentide, õpikute ja õppekavade kohta.

eKool on koolihaldussüsteem, mis tegutseb juba üle 12 aasta ja selle igapäevaseid kasutajaid on ligi 200 000, nendest ligikaudu 13 000 on õpetajad. eKooli kasutab enam kui 420 kooli üle Eesti.