Inbank teenis kiire kasvu juures 0,71 miljonit eurot kasumit

Pool aastat tagasi startinud Inbanki III kvartali tulemust iseloomustas kiire kasv ning korralik tulemus kõigis tootekategooriates ja finantsnäitajate lõikes. Panga hoiusteportfell kasvas tempokalt, moodustades 30. septembri seisuga 19,5 miljonit eurot. Inbanki 9 kuu kasum oli 711 000 eurot.

Inbanki juhatuse esimehe Jan Andresoo sõnul kinnitas panga kolmanda kvartali tulemus, et aeg uue panga turuletulekuks Eestis oli küps ja nõudlus finantstehnoloogial põhinevate uudsete pangatoodete järele suur. "Meie edu taga on õigel ajal ja õiges kohas tehtud finantseerimispakkumised ja turu parim hind tähtajalisele hoiusele," selgitas Andresoo ning lisas, et järelmaksu müügitehingutest neljandik tehakse Inbanki poolt ja tarbimisfinantseerimise turuosa on jätkuvalt kasvutrendis.

Andresoo sõnul kasvab kõigis Inbanki kolmes tootevaldkonnas - hoiused, järelmaks, autolaen - portfell tempokalt. Viimase kvartali peamine fookus oli suunatud koostöös http://www.auto24.ee/ portaali haldava Sanoma Baltic ASiga uue auto24 laenutoote turuletoomisele. Turul unikaalne pakkumine automaatse krediidi ja mugava lepingu sõlmimise protsessiga ostukohas andis portfelli mahuks septembri lõpu seisuga ligi 3 miljonit eurot.

Viimase kolme kuu tulemusi hinnates väärib esile tõstmist Läti tütarettevõtte ärimahtude kasv. "Eksportisime Eestis juba populaarse tehnoloogilise lahenduse lõunanaabrite juurde, mis kindlustas Inbank Lizingsi finantseerimisportfelli jõudsa kasvu,“ ütles Andresoo, lisades, et vaid neljakuise tegevusega Läti tütar jõudis ka septembris esimese kasumini.

Olulised finantsnäitajad seisuga 30. september 2015

· Inbank AS bilansimaht kvartali lõpu seisuga oli 32,3 miljonit eurot (kasv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 107%). · Laenuportfelli suurus 26,4 miljonit eurot (kasv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 90%). · Hoiuste maht 19,5 miljonit eurot. · Üheksa kuu kasum 0,711 miljonit eurot. · Omakapital 7,96 miljonit eurot, moodustades bilansimahust 24,6%.

Inbank pakub teenuseid oma internetipanga http://www.inbank.ee/ kaudu. Inbank on välja kasvanud 2011. aastal loodud uudsest finantstehnoloogia startup-ettevõttest Cofi, mis tõi turule innovaatilise järelmaksu lahenduse. Aastatel 2011-2015 tõusis Cofi järelmaks turuliidriks. Tänaseks on Inbankil üle 250 partnerkaupmehe. Inbanki ja tema sidusettevõtete teenuseid kasutab Eestis ja Lätis 124 000 klienti.