Inbank kuulutas välja allutatud võlakirjade emissiooni

AS Inbank korraldab 12. septembrist - 23. septembrini allutatud võlakirjade emissiooni mahus 5 mln eurot. Võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot võlakirja kohta, lunastustähtaeg on 28. september 2026. Kaasatav kapital investeeritakse Inbanki kiire kasvu ja turupositsiooni kindlustamiseks ning finantseeritakse laienemist uutele turgudele.

Võlakirjade märkmisperiood algab 12. septembril kell 12 ja lõpeb 23. septembril kell 12. Tulemused avalikustatakse hiljemalt 27. septembril. Võlakirjade aastane kupongiintressimäär on 7 protsenti aastas, mida arvutatakse alates võlakirjade väljalaskmise päevast 28. septembril 2016 kuni lunastamise päevani. Intressi makstakse üks kord kvartalis järgmistel kuupäevadel – 28. märts, 28. juuni, 28. september ja 28. detsember. Ülemärkimise korral võib pank suurendada pakutavate võlakirjade arvu kuni 2000 võlakirja võrra ja pakkuda kokku kuni 7000 võlakirja.

Inbanki nõukogu esimehe Priit Põldoja sõnul on Eesti pangandusturg kasumlik, hästi kapitaliseeritud ning huvitav võimalus investeeringuteks. "Inbanki võlakirjaemissiooniga soovime mitte ainult tugevdada oma finantspositsiooni, vaid aidata kaasa ka Eesti börsi elavdamisele, " lisas Põldoja. Võlakirjade eeldatav noteerimine Nasdaq Tallinna börsi Balti võlakirjade nimekirjas peaks aset leidma septembri lõpus - oktoobri alguses.

Inbank ärimudeliks on viia uuenduslike finantstehnoloogia lahendustega finantsteenused sinna, kus on klient ja teha kindlates turuniššides turu parimaid pakkumisi. Samuti on panga tulevikuplaanides portfellis olevate edukaks osutunud toodetega laieneda välisturgudele. Praegu tegutseb Inbank Eesti kõrval Läti turul liisingutoote pakkumisega, järgmise aasta alul avatakse filiaal Poolas. Samuti alustab pank peatselt hoiuste kaasamist Saksamaal ning Austrias.

Inbanki võlakirjaemissiooni tutvustavad infomaterjalid on leitavad: www.inbank.ee/investorhttp://www.inbank.ee/investor. Inbank korraldab septembris ka kolm invstorseminari, et potentsiaalsetele investoritele võlakirjade tingimusi ning Inbanki tulevikuplaane tutvustada. Seminaridele saab alates tänasest registreerida Inbanki kodulehel aadressil www.inbank.ee/investorseminarhttp://www.inbank.ee/investorseminar.

Tänavu aprillis esimest pangana tegutsemise aastat tähistanud Inbank pakub teenuseid oma internetipanga www.inbank.eehttp://www.inbank.ee ja suure partnervõrgustiku kaudu. Inbank on välja kasvanud 2010. aastal loodud finantstehnoloogia- ja järelmaksuettevõttest Cofi, mis tõi turule innovaatilise järelmaksu lahenduse. Tänaseks on Inbankil üle 300 partnerkaupmehe. Inbankil ja tema sidusettevõtetel on Eestis ligi 120 000 aktiivset kliendilepingut. AS-il Inbank on kolm tütarettevõtjat: ettevõttel on 100% e osalust Inbank Technologies OÜ-s, mis omakorda omab 60% osalust start-up ettevõttes Veriff OÜs; 90% osalust Läti liisingirmas Inbank Līzings SIAs; ja 80% osalust Inbank Liising OÜs. Lisaks on Inbanki grupis kaks seotud ettevõtjat, läbi 49% aktsiate omamise Krediidipank Finants ASis ja 44% aktsiate omamise Coop Finants ASis.