DNB ja KredEx investeerivad eksportivate ettevõtjate teadmistesse

DNB ja Kredex Krediidikindlustus alustavad 2016. aastal kasvuambitsioonidega ettevõtjate seminarisarja, et jõuda eksportivate ettevõteteni ja julgustada neid sisenema uutele rahvusvahelistele Turgudele.

DNB Panga ettevõtete panganduse juhi Krõõt Kilveti sõnul on majandus- ja ettevõtluskeskkonna olemuslik osa ettevõtjate teadmistepagas ja julgus tegevust laiendada: “Eesti majanduse vedur on eksport. Piiritaguse turuga ettevõtete arv ja meie ettevõtjate tahe ja oskus laieneda geograafiliselt on üks eeldustest, et majandus praegusest olematu kasvu ja madala tootlikkuse lõksust välja saaks, ” selgitas Kilvet. Kilveti sõnul on soov jõuda ühise hariva üritustesarjaga eksportivate ettevõtteni ja anda neile julgus tegevust laiendada ja maandada riske, mis välisturgudel tegutsemisega tuleb arvesse võtta.

„Välisturgudel tegutsemist alustavale ettevõtjale on kindlustunne väga vajalik - KredExi kindlustusmahud on aasta-aastalt pidevalt kasvanud,“ tõdes KredEx Krediidikindlustuse juhatuse esimees Meelis Tambla. Tema kogemuse kohaselt on üheks eksporditehinguid takistavaks asjaoluks just kartus, et maksed välismaalt venima või üldse laekumata jäävad. Oma tegutsemisaja jooksul on KredEx Krediidikindlustus kindlustanud Eesti ettevõtete müügikäivet 81 riigis enam kui 2 miljardi euro ulatuses. Tambla sõnul on kliendiseminaride sari DNBga heaks näiteks Kredexi pidevast koostööd pankadega, et tutvustada eksportijatele uusi lahendusi ja parimaid praktikaid.

Plaanis on koostöö raames jõuda ligikaudu 1000 ettevõtjani, korraldades kevadeti praktilisi nõuandeid sisaldavaid hommikuseminare ja sügiseti süvitsiminevaid konverentse. Seminarisarja ajakava ja lisainfo leiab http://www.kredex.ee kodulehelt.

DNB on üks Põhjamaade suuremaid finantsgruppe ja Norra turuliider, pakkudes suurt valikut finantstooteid nii era- kui ka äriklientidele. Eestis tegutseb DNB üle kümne aasta ning on keskendunud ettevõtete teenindamisele. DNB tegutseb 19 riigis üle maailma ning grupi varade maht 2015. aasta oli 2 599 mld Norra krooni. DNB on hetkel maailmas üks paremini kapitaliseeritud panku. DNB aktsiad on noteeritud Oslo börsil ja 34 protsenti aktsiatest kuulub Norra riigile.

KredEx Krediidikindlustus on riigile kuuluv ettevõte, mis kindlustab Eesti ettevõtteid laekumata arvetest tulenevate kahjude vastu. Ettevõtte missiooniks on Eesti ettevõtete konkurentsivõime tõstmine ja ekspordipotentsiaali suurendamine kaasaegse ja paindliku krediidikindlustusteenuse pakkumise kaudu.