Inbank kasvatas esimeses kvartalis laenuportfelli 25,6% ning teenis 713 000 eurot kasumit

Inbank tegi esimeses kvartalis tugeva müügitulemuse nii Eestis kui ka Lätis. Aasta algusega võrreldes kasvas laenuportfell 25,6% võrra ning hoiuseportfell 26,1% võrra. Inbanki kvartali kasum ulatus 713 000 euroni, mis oli 2015. aasta esimese kvartaliga võrreldes üle nelja korra suurem.

Inbanki juhatuse esimehe Jan Andresoo sõnul keskenduti aasta esimestel kuudel ärimahtude kasvatamisele ja ettevalmistustele uute toodete turule toomiseks. "Kasvu allikaks olid autolaenu ja järelmaksu hea müük Eestis ja Läti tütarettevõtte positiivne tulemus," selgitas Andresoo.

Uusi laenulepinguid sõlmiti Lätis ja Eestis aasta esimeses kvartalis 10,8 miljoni euro eest. Esimeses kvartalis kasvas laenuportfell 8,9 miljoni euro võrra, ulatudes 43,6 miljoni euroni ning hoiuseportfell 7,8 miljoni euro võrra, ulatudes 37,6 miljoni euroni.

“Meie portfellide kiire kasv näitab, et Inbanki pakkumised on ühed turu parimatest,” ütles Andresoo. “Jätkame pankade hulgas kõige parema hoiuseintressi lubadusega ja pakume inimestele soodsat säästmisvõimalust,” lisas Andresoo.

Teise tegevusaasta plaane kommenteerides ütles Andresoo, et Inbank soovib pakkuda innovatsiooni ja väärtustada kliendikogemust, viies finantsteenused sinna, kus on klient ja tehes kindlates turuniššides Eesti turu parimaid pakkumisi. “Samuti soovime laieneda uutele turgudele olemasolevate ja hästitoimivate toodetega. Lätis algas tegevus edukalt nii soovime kohandada oma tooteid juba sel aastal veel ühele välisturule,” ütles Andresoo.

Olulised finantsnäitajad seisuga 31. märts 2016: Inbank AS bilansimaht oli 52,5 miljonit eurot Laenuportfelli suurus 43,6 miljonit eurot Hoiuste maht 37,6 miljonit euro Puhaskasum 713 000 eurot Omakapital 8,95 miljonit eurot

Inbanki 2016. aasta esimese kvartali aruanne on täies mahus leitav siit.

Tänavu aprillis esimest pangana tegutsemise aastat tähistanud Inbank pakub teenuseid oma internetipanga ja suure partnervõrgustiku kaudu. Inbank on välja kasvanud 2010. aastal loodud finantstehnoloogia- ja järelmaksuettevõttest Cofi, mis tõi turule innovaatilise järelmaksu lahenduse. Tänaseks on Inbankil üle 300 partnerkaupmehe. Inbankil ja tema sidusettevõtetel on Eestis ligi 120 000 aktiivset kliendilepingut.