TransferWise kaasas 26 miljoni dollarilise investeeringu

Rahvusvahelisi valuutaülekandeid pakkuv TransferWise kaasas 26 miljonit dollarit erainvestoritelt, et toetada ettevõtte globaalset laienemist.

TransferWise’il on täna rohkem kui miljon klienti üle kogu maailma. Kokku pakub ettevõte valuutaülekandeid 600 erineval vahetussuunal, suundade arv täieneb tänavu veel 150 võrra. Aasta algul avas TransferWise’i valuutaülekanded Hiinasse ja Lõuna-Koreasse. Aprillist alates pakub ettevõte oma teenust Kanadas ning käesoleva aasta jooksul lisanduvad Brasiilia, Jaapan, Singapur, Hong Kong ja Uus-Meremaa.

Investeerimisringi juhtinvestoriks oli investeerimisettevõte Baillie Gifford, kes seisab nüüd ühes reas TransferWise’i varasemate investoritega nagu Andreessen Horowitz, Peter Thieli investeerimisettevõte Valar Ventures ning Richard Branson. TransferWise on kokku kaasanud investeeringuid 117 miljoni dollari ulatuses.

“Oleme investeeringu üle väga rõõmsad. TransferWise’i senine edu näitab märkimisväärset vajadust pakutava teenuse järele, ettevõtte tulevikuplaanid on inspireerivad ja asutajad on suutnud kokku panna tugeva tiimi, et neid plaane ellu viia,” kommenteeris Baillie Giffordi esindaja Peter Singlehurst.

“Viis tegutsemisaastat on meile näinud, et saame aidata väga paljusid inimesi, kellel on vajadus piirideüleselt raha liigutada. Tahame teha TransferWise’i kättesaadavaks kõigile inimestele üle maailma, kes seda vajavad. Baillie Gifford investorina aitab meil neid kasvuplaane ellu viia,” ütles TransferWise’i tegevjuht ja kaasasutaja Taavet Hinrikus.

TransferWise asutati 2011. aastal, eesmärgiga muuta rahvusvahelised valuutaülekanded paremaks ja õiglasemaks. Ettevõte vahendab täna igakuiselt 700 miljonit eurot klientide raha ja säästab neile igakuiselt rohkem kui 30 miljonit eurot. Ettevõtte Euroopa ja USA kontorites töötab kokku rohkem kui 600 inimest.