Südameapteegi valveapteegid avatud ka pühade ajal

Südameapteegi valveapteegid on saabuvate jõulupühade ajal avatud ööpäev läbi. Tallinna valveapteegid asuvad kesklinnas aadressil Tõnismägi 5 ja Lasnamäel aadressil Vikerlase 19.

Südameapteegi sortimendi- ja turundusjuhi Tuuli Kruusimägi sõnul on pühade ajal mõned Südameapteegid avatud tavapärasest veidi lühemat aega, kuid valveapteegid jätkavad töötamist vaatamata pühadele ikkagi ööpäevaringselt.

“Kuna ka perearstikeskused on pühade ajal suletud, siis on valveapteekide ööpäevaringne kättesaadavus veelgi tähtsam. Soovitame inimestel mure korral pöörduda perearsti nõuandetelefoni 1220 poole, mis on avatud 24h ööpäevas või vajadusel küsida nõu oma lähimalt apteekrilt,” lisas ta.

Varasem praktika näitab, et pühade ajal püsib külastustearv võrreldes tavapäraste igapäevanäitajatega enamasti samal tasemel. “Samas eelmisel aastal tõusis 24. detsembri öömüügi klientide arv kahekordseks võrreldes tavapärasega. Ka 25. ja 26. detsembril ning 1. jaanuaril on külastatavus olnud tuntavalt kõrgem kui muudel päevadel. Sellest lähtuvalt oleme ka oma töötajate graafikuid planeerinud,” lisas Kruusimägi.

“Peamised probleemid, millega inimesed pühade ajal apteeki pöörduvad on seotud külmetus- ja krooniliste haigustega. Tullakse otse ka EMO-st seal välja kirjutatud ravimeid välja ostma. Tavapärasest enam ostetakse valuvaigisteid, palavikualandajaid, nohu ravimeid ja gripiteesid aga ka ravimeid ja tervisetooteid seedimise jaoks. Retseptuurist ostetakse pühade ajal enim vererõhu ja diabeediravimeid, antibiootikume, unerohtusid ja antidepressante ,” selgitas Kruusimägi.

Lisainfot apteekide lahtiolekuaegade kohta http://www.sydameapteek.ee/.

Südameapteek on kiiresti arenev apteegikett, mis ühendab 75 apteeki üle Eesti ja annab tööd ligikaudu 320 töötajale. Südameapteegil on 12 nõustamisteenust osutavat apteeki. Südameapteegi ketti kuuluvad Tallinnas ainsad valveapteegi teenust osutavad kaks apteeki – Vikerlase ja Tõnismäe Südameapteek.