Inbank AS teenis 2015. aastal 1,2 miljonit eurot kasumit

Möödunud aasta aprillis tööd alustanud Inbank AS kogus esimese tegevusaastaga ligi 30 miljoni euro väärtuses hoiuseid ja kasvatas finantseerimisportfelli 143%. Inbanki aasta puhaskasum oli 1,2 miljonit eurot.

Inbanki juhatuse esimehe Jan Andresoo sõnul oli esimene tegutsemisaasta Inbankile väga edukas, kuna õnnestus täita peamised 2015. aastaks seatud eesmärgid. “Möödunud aasta kõige olulisemateks sündmusteks olid panganduslitsentsi saamine, tegevuse käivitamine Lätis ning finantseerimisportfelli enam kui kahekordne kasv,” ütles Andresoo.

Järelmaksu müük kasvas võrreldes 2014. aastaga 17,3% ja ulatus 19,2 miljoni euroni (eelmisel aastal 16,4 miljonit eurot). Edukas oli ka uudse auto24 laenu turule toomine – aasta lõpu seisuga ulatus autolaenu portfell 6 miljoni euroni, moodustades kogu laenuportfellist 17,2%. Inbanki ja sidusettevõtete aktiivsete kliendilepingute arv kasvas aasta lõpuks 120 000 lepinguni. „Inbanki stardiaasta on selgelt näidanud tootepõhise ja finantstehnoloogial baseeruva panga vajalikkust Eesti pangandusturul,“ ütles Andresoo.

Andresoo sõnul on Inbank saanud alguse ideest, et pangandus on kohalik ja tootepõhine ning edu eelduseks on keskendumine tehnoloogiale ja koostöö partneritega. “Soovisime tuua pangandusse rohkem innovatsiooni ja häid tehnoloogilisi lahendusi. Inbanki eesmärgiks on viia finantsteenused sinna, kus klient ostutehinguid teeb, kasutades uudseid tehnoloogiaid ja pakkudes häid tingimusi," ütles Andresoo.

Positiivse tulemusega paistis silma ka 2015. aasta tegevus Läti turul – ärimahtude kasvu tulemusel oli laenuportfelli suuruseks 8,3 miljonit eurot ja kliendilepingute arvuks 6300.

Olulised Inbank AS-i finantsnäitajad seisuga 31. detsember 2015:

· Bilansimaht 43,3 miljonit eurot · Laenuportfelli suurus 34,8 miljonit eurot · Hoiuste maht 29,7 miljonit eurot · Aasta puhaskasum 1,2 miljonit eurot · Omakapital 8,2 miljonit eurot

Inbanki 2015. aasta konsolideeritud täismahus aastaaruanne on leitav siit: https://www.inbank.ee/documents/et/pdf/reports/annual_report_2015.

Inbank pakub teenuseid oma internetipanga http://www.inbank.ee/ kaudu. Inbank on välja kasvanud 2010. aastal loodud uudsest finantstehnoloogia- ja järelmaksuettevõttest Cofi, mis tõi turule innovaatilise järelmaksu lahenduse. Tänaseks on Inbankil üle 300 partnerkaupmehe. Inbankil ja tema sidusettevõtetel on Eestis ligi 120 000 aktiivset kliendilepingut.