Inbank on 2016. aasta üheksa kuuga teeninud 1,7 miljonit eurot kasumit

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on Inbanki laenuportfelli maht kasvanud 136,7% võrra ning hoiuseportfelli maht 227,3% võrra. 2016. aasta esimese üheksa kuuga on ettevõte teeninud 1,71 miljonit eurot kasumit, mis on 3 korda rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil. Kvartali puhaskasumiks oli 599 tuhat eurot.

Inbanki tegevjuhi Jan Andresoo sõnul iseloomustas kolmandat kvartalit oluliste projektide rohkus. “Lisaks sellele, et kolmandas kvartalis kasvasid meie müügimahud stabiilselt, emiteerisime edukalt võlakirju ning tegime aktiivseid ettevalmistusi tegevuse alustamiseks uutel välisturgudel,” ütles Andresoo.

Võrreldes eelmise aasta üheksa kuu tulemustega kasvasid märkimisväärselt kõigi panga toodete müügimahud. Inbanki hoiuseportfell kasvas kolmandas kvartalis 28,1%, jõudes kvartali lõpu seisuga 63,7 miljoni euroni. Panga laenuportfell kasvas kolmandas kvartalis 12,6%, ulatudes kvartali lõpuks 60,8 miljonini euroni.  “Meie hoiuse- ja laenuportfelli stabiilne kasv tähendab, et pank suudab endiselt finantseerida oma laenutegevuse kasvu Eestist kogutavate jaehoiuste abil,” sõnas Andresoo.

Kolmandas kvartalis toimus ka Inbanki allutatud võlakirjade emissioon. Võlakirjad märgiti 2,2-kordselt üle ja seetõttu kasutas pank võimalust suurendada emissioonimahtu algselt 5 miljonilt eurolt 6,5 miljonile eurole. “Kogutud investeeringute abil valmistume ettevõte rahvusvaheliseks laienemiseks ning uus laiapõhjaline investorbaas toetab ettevõtte kasvu ka tulevikus,” ütles Andresoo.

Kolmandas kvartalis alustas tegevust Inbanki meeskond Poolas, kelle eesmärgiks on arendada välja võimekus pakkuda tarbimisfinantseerimise ja hoiusetooteid Poola turul tuleva aasta alguses. Lisaks Poola tegevuste ettevalmistamisele sõlmis Inbank koostöölepingu veebipõhise hoiuseplatvormiga Raisin.com, mis võimaldab kaasata hoiuseid Saksamaa ja Austria turgudelt.

Olulised finantsnäitajad seisuga 30. september 2016

  • Bilansimaht 82,6 miljonit eurot 
  • Laenuportfelli suurus 60,8 miljonit eurot 
  • Hoiuste maht 63,7 miljonit eurot
  • Puhaskasum 1,71 miljonit eurot 
  • Omakapital 10,9 miljonit eurot
  • Omakapitali puhastootlikkus 24,1%

Inbank ASi kolmanda kvartali aruanne on kättesaadav aadressil: https://www.inbank.ee/documents/et/pdf/reports/interim_2016_9m.pdf

Mullu aprillis pangana tegutsemist alustanud Inbank pakub teenuseid oma internetipanga ja suure partnervõrgustiku kaudu. Ettevõte sai alguse 2010. aastal, kui loodi finantstehnoloogia- ja järelmaksuettevõte Cofi. Inbankil ja tema sidusettevõtetel on Eestis ligi 160 tuhat aktiivset kliendilepingut. 

 

Ajujahile esitati 309 ideed

Ainus kord, kui Ajujahile saadeti rohkem ideid kui tänavu, oli 2009. aastal. Ajujahi EASi poolne projektijuht Marion Raudsepp rääkis, et kuna seitsme aasta jooksul on alustanud Eestis tegevust paljud kiirendid ja konkursid, võib tulemust väga heaks pidada.

“Esitatud ideed on kindlasti läbimõeldud, kuna idee esitamine eeldab nii idee-, toote-, kliendi- kui meeskonnakirjeldust,” ütles ta. Raudsepp tunneb rõõmu, et magistri- ja doktorikraadiga idee esitajate hulk on kasvanud. 48 protsenti idee esitajatest olid kõrgharidusega, neist rohkem kui pooled magistri- või doktorikraadiga. 60 protsenti idee esitajatest omab eelnevat ettevõtluskogemust. 66 protsenti idee esitajatest olid mehed ja 34 protsenti naised.

SEB Grupi innovatsioonijuht Mart Maasik ütles, et Ajujaht on suurepärane mänguväljak turvaliste eksperimentide teostamiseks. “Teekond ideest elujõulise ettevötteni on keeruline ja sageli ettearvamatu. Mitte kõik ei õnnestu esimesel katsel. Toimiva ärimudeli otsingutel tuleb enamasti mitmeid kordi suunda muuta, teinekord ka idee olemust ennast. Ajujaht pakub võimalust saada nõu kogemustega ettevõtjatelt. Kuigi kõik 10 koostööaastat on olnud väga rikastavad, usun et taaskord saab latt olema kõrgemal kui aasta eest,” rääkis Maasik.

Alates sellest hooajast on Ajujahi suurtoetajaks Elisa. Elisa tegevjuht Sami Seppänen ütles, et Elisa soovib panustada innovaatiliste lahenduste arengusse. "Kokku laekus rohkem kui kolmsada ideed ja see on väga hea tulemus! Arvestades, et Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss, siis pole paremat viisi innovatsiooni võimestamiseks, kui astuda konkursi toetajate hulka. Panustame nii auhinnafondi kujunemisse kui ka teadmiste põhiselt ning kindlasti saab Ajujaht omale Elisa näol olulise partneri, kelle abil lennukate ideedega tiimidele tuge pakkuda,“ rääkis ta. 

Enamus ideedest tuli Tallinnast või Harjumaalt, vastavalt 106 ja 78 ideed. Tartumaalt esitati 58, Pärnumaalt 16, Võrumaalt 6, Saaremaalt 5, Ida-Virumaalt 4, Jõgevamaalt 4, Järvamaalt 4, Läänemaalt 4, Raplamaalt 4, Viljandimaalt 4, Valgamaalt 3, Lääne-Virumaalt 2 ja Põlvamaalt 2 ideed. Hiidlased ei esitanud ühtki ideed. Üheksa idee esitajat jätsid elukoha märkimata.

Kõikidest ideedest pärineb 121 info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, 47 tööstuse ja disaini, 40 turismi- ja teenusmajanduse, 36 sotsiaalse ettevõtluse, 28 tervise ja biomeditsiini, 20 loomemajanduse ning 17 energeetika ja keskkonna valdkonnast.

Kõik sada edasipääsejat selguvad hiljemalt 9. novembriks. Läbi häkatonide ja Ajujahi pitch’ide on tänaseks selgunud kümme edasipääsejat. Saja parema hulka on taganud pääsu nii VR Quiz, Laps Kooli, Prizza, Valgekrae, ErgoMusic kui kui Smycling. Muuhulgas on selged ka neli Top30 meeskonda – Music Wallstreet, MARKUS, TempID ja MovePrep.

EMT ja Elioni e-keskkondades piisab nüüd ühekordsest sisselogimisest

EMT ja Elioni e-keskkondades on nüüdsest kasutusel ühtne kasutajate tuvastamise süsteem. Nii piisab EMT või Elioni e-keskkondades nüüd ühekordsest sisselogimisest, et pääseda ligi ka teistele ettevõttega seotud ja kasutaja tuvastamist nõudvatele lehtedele. Näiteks võib EMT iseteenindusse sisse loginud klient ilma uue tuvastuseta liikuda edasi Elioni e-poodi või Suhtlus.ee keskkonda.

Südameapteekide omanikfirma ostis R-Kioskite ja Apollo logistikaettevõtte

Südameapteekide omanikfirma ostis R-Kioskite ja Apollo logistikaettevõtte Reedel ostis Südameapteekide ketti omav Pharma Holding 75% logistikafirma Estonian Logistics Plus OÜ aktsiatest. Ülejäänud 25% aktsiate omanikeks jääb firma juhtkond. Tehing jõustub koheselt. Tehingu rahaline väärtus on konfidentsiaalne.

Estonian Logistics Plus OÜ on logistikaettevõte, mis pakub ladustamis- ja logistikateenuseid teiste hulgas näiteks raamatupoodideketile Apollo, firmadele Rautakirja, Lehepunkt.

Pharma Holdingu juhatuse esimehe Mart Mägi sõnul on Südameapteek jõudsalt arenev apteekidekett. "Kuna tervisetoodete osakaal meie portfellis ühe laieneb ning uusi tooteid tuleb järjepidevalt juurde, siis nägime vajadust oma tarneahelat parandada." selgitas Mägi tehingu sisu.

Samas kinnitas Mägi, et nende eesmärk ei ole selle tehingu kaudu siseneda ravimite logistika- ega hulgimüügiturule. "Pigem soovime arendada oma logistilist võimekust ja leida sünergiat ja koostöövõimalusi ettevõtetega, kes juba Estonian Logistics Plus OÜ ladustamise ja logistikateenuseid kasutavad." lisas Mägi.

Südameapteegi ketti kuulub 68 apteeki, kus on palgal 285 töötajat. Apteegi- ja tervishoiuteenuste kontserni eesmärk on pakkuda oma klientidele parimat ning professionaalseimat teenust Eestis.

Südameapteegi aktsiate suuromanik on Rootsi investor Oskar Svensson, kellele kuulub 70% aktsiatest ja ülejäänud 30% firma aktsiatest kuulub Tarmo Laanetule.

Lisainfo:
Mart Mägi
Juhatuse esimees
Pharma Holding OÜ
Tel 5030199
E-post mart.magi@sydameapteek.ee

Teate edastas:
Karita Sall
Kommunikatsioonibüroo JLP
+372 51 16 808
karita.sall@jlp.ee

HTC tõi turule selfie-telefoni ja nutika seikluskaamera

8. oktoobril esitles HTC 13-megapikslise eesmise kaameraga nutitelefoni HTC Desire EYE ja väikesemõõtmelist action-kaamerat RE.

“Kui 1997. aastal voimaldas HTC jätta sülearvuti koju ja asendada selle taskusse mahtuva nutitelefoniga, siis tänavu astume uue olulise sammu ja toome inimesed kaamera tagant kaamera ette,” ütles Peter Chou, HTC Corporationi tegevjuht.

HTC Desire-sarja uus mudel Desire EYE on 5,2-tollise Full HD ekraaniga nutitelefon, mille teeb eriliseks 13-megapiksline kaamera nii telefoni ees- kui tagaküljel. Telefonil on neljatuumaline 2.3 GHz Snapdragon 801 protsessor, 16 GB mälu ja laiendatav microSD mälukaardi pesa. 4G-ühenduvust toetav seade töötab Androidi operatsioonisüsteemil ja HTC Sense’i kasutajaliidesel.

Nutitelefoniga tuleb kaasa kahe kvaliteetse kaamera omadusi ära kasutada voimaldav tarkvara HTC EYE Experience ja videotöötlustarkvara Zoe.

HTC RE on action-kaamera, millel on 16-megapiksline CMOS sensor, Full HD 1080p video salvestusvoimalus ja 146-kraadine lainurkobjektiiv. Kaamera pakub aegluubis- ja timelapse-režiimi voimalust ning töötab koos Androidi voi iOSi mobiilirakendusega.

Uus nutitelefon jouab Eestisse müügile novembri keskpaigas ning eeldatavaks hinnaks saab olema 520 eurot. Uus kaamera Eestis müügile ei tule.

HTC on alates ettevotte asutamisest 1997. aastal loonud mitmeid auhinnatud nutitelefone ja olnud mobiilitööstuse innovaatoriks. Ettevote seab oma eesmärgiks luua inimesekeskseid ja innovaatilisi kogemusi tarbijatele üle maailma. HTC tooteportfelli kuuluvad nutitelefonid ja tahvelarvutid, mis on varustatud HTC Sense kasutajaliidesega. Täpsema info saamiseks külasta kodulehte www.htc.com

Pilte uuest nutitelefonist leiad siit: http://goo.gl/COSg0l.